אוטומציה עסקית – RPA

על קצה המזלג

אוטומציה בתהליכים עסקיים

ההבדל בין אנשים למכונות הוא עצום, ואפילו התוכנה המתקדמת ביותר עובדת על בסיס תבניות ולוגיקה מוגדרת. המוח האנושי לעומת זאת, יכול להשתמש באינטואיציה, ביצירתיות ולהפעיל שיקול דעת כדי לפתור בעיות מורכבות שמכונות לא יכולות לפתור. הבעיה היא שברוב הארגונים המשאבים האנושים לא מנוצלים באופן אפקטיבי ונכון, והשימוש בטכנולוגי מוגבל ולא מתקרב לניצול מקסימלי.

אוטומציה של תהליכים מתייחסת לשימוש בטכנולוגיה לביצוע תהליך או תהליכים הנדרשים להשלמת משימה או שלב בתהליך עבודה כולל. התהליך המוגדר מתבצע אוטומטית על ידי כלי טכנולוגי באופן מלא ללא התערבות אנושית או באופן חלקי באמצעות התערבות אנושית בנקודות אסטרטגיות בתהליכי עבודה. ניתן להפוך מגוון רחב של תהליכים ופעילויות עסקיות לתהליך אוטומטי, לדוגמה: מכירות, שיווק, ייצור, שרשרת אספקה, בקרת מלאי, ניהול ובקרה, IT ועוד מגוון תהליכים שונים. באופן כללי רוב התהליכים העושים שימוש בכלים דיגיטליים ניתן להפוך לאוטומטים. היתרון באוטומציה של תהליכים עסקיים הם רבים, החל מחסכון בזמן וכסף דרך שיפור יעילות ואיכות התוצרים. כמו כן במקרים רבים אוטומציה מאפשרת ביצוע של משימות או פונקציות שלא ניתן לבצע באופן אחר, לרוב מדובר במשימות עם היקף עבודה גדול או צורך בתדירות ביצוע שלא ניתן לספק על ידי כוח אדם אנושי סביר או פשוט לא משתלם מבחינה כלכלית.

עובדים בארגונים רבים מבצעים משימות רטוריות ועסוקים בעבודה טכנית שלא דורשת קישורים מיוחדים. להוסיף לזה תהליכים הבנויים באופן לא יעיל אשר מייצרים עומס עבודה מיותר. במקרים רבים עבודה זו מבוצעת על חשבון משימות חשובות שתורמות רבות לארגון כגון הספקת השירות או המוצר, שירות לקוחות, מכירות, ניהול צוותים ועוד.

על ידי שילוב יעיל יותר בין היכולות הייחודיות של הכוח האנושי לבין מכונות אשר יכולות לנהל חלק ניכר מהתהליכים באופן מהיר ויעיל יותר, ניתן ליצור סינרגיה ארגונית ולשפר במאות אחוזים את האפקטיביות של העסק. עסק אפקטיבי יכול לייצר יותר, באיכות גבוהה יותר, בפחות זמן ופחות כסף. מה שמספק יתרון תחרותי עצום בכל תחום.

חייג עכשיו

ראשון עד חמישי 10:00 – 18:00

רוצים להפוך את העסק ליעיל יותר ?

לייעוץ עם מומחה באוטומציה עסקית

רוצים להפוך את העסק ליעיל יותר ?

לייעוץ עם מומחה באוטומציה עסקית

חייג עכשיו

ראשון עד חמישי 10:00 – 18:00

אוטומציה, יעילות, שיטתיות
תחומי התמחות

אוטומציה לאתר אינטרנט

אוטומציה לאתר אינטרנט

אתר אינטרנט אמור לאפשר לעסק לשווק, למכור ולספק שירותים ומוצרים בצורה אפקטיבית ובזמינות גבוהה. אוטומציה של אתרי אינטרנט ובפרט אתרי מסחר אלקטרוני מאפשרת לעסקים לפנות זמן יקר של הצוותים ולהשקיע בעבודה עם ערך גבוה. ביטול הצורך בביצוע מאות תהליכים באופן ידני מאפשר חסכון בעלויות, שיפור היעילות ומיקוד הצוות בפיתוח עסקי.

אוטומציה-רובוטית

אוטומציה בשיווק

אוטומציה שיווקית מאפשרת טיפול במשימות חוזרות ונשנות כמו שיווק בגוגל, מדיה חברתית, דיוור ישיר, רימרקטינג ועוד באופן אוטומטי מה שהופך את פעילות השיווקית לפשוטה ואפקטיבית יותר. אך הפתרון מספק יתרון משמעותי נוסף מעבר ליעילות הוא מאפשר יצירת חוויה אישית ופרסום פרסונלי יותר עבור הלקוחות.

אוטומציה-רובוטית

אוטומציה רובוטית

בטכנולוגיה המאפשרת אוטומציה של תהליכים עסקיים על ידי "רובוט" אשר יכול לבצע משימות באופן מלא במקום עובד אנושי או לעזור בביצוע חלק מהמשימות של העובד. הרובוט עובד בסביבת מחשב כמו משתמש הרגיל ויכול לעבוד עם יישומים שונים, לתקשר עם מערכות, לאסוף ולעבד נתונים ולבצע משימות שונות החל ממשימות פשוט עד לתהליכים מורכבים.

אפקטיביות ארגונית

אפקטיביות ארגונית

שיפור האפקטיביות הארגונית הינו מסע מתמשך שדורש שיפור מתמיד בתחומים רבים. הבסיס לארגון אפקטיבי הינו במיקוד בפונקציות הליבה, הגדרת סדר עדיפויות ברור לתמיכה והגנה על פעילות הליבה העסקית תוך שימוש בתהליכים יעילים, פשוטים וגמישים

סיסטמטיזציה ארגונית

סיסטמיזציה ארגונית

סיסטמיזציה היא הבסיס לארגון יעיל של תהליך העבודה. ניהול סיסטמטי מאפשר יצירת שיטות עבודה מוגדרות, חלוקת עבודה ברורה עם ציפיות ודרישות מוגדרות לכל תפקיד בארגון. מדובר במערכת בסיס המשקפת את הארגון בכל הרמות ומאפשרת ניהול יעיל, העברת ידע וכישורים באופן מהיר ותהליך בקרה פשוט.

אופטימיזציית תהליכים

אופטימיזציית תהליכים

עסקים מתמודדים מדי יום עם אתגר האפקטיביות ורבים מחפשים את הדרך הנכונה לייצר יותר עם פחות משאבים. תהליך לא אופטימלי מבזבז משאבים ולא ממקסם את הפוטנציאל האפשרי. אופטימיזציה של התהליכים השונים בעסק מאפשרת חסכון בזמן, כסף ומשאבים נוספים ומובילה את העסק לתוצאות טובות יותר.

היתרונות של פתרונות אוטומציה

פתרונות האוטומציה יכולים לשפר ביצועים במגוון רחב של תחומים. על ידי אינטראקציה עם יישומי מחשב שונים הרובוט מבצע את הפעולות בדיוק כמו שאדם היה עושה אותם, הוא יכול לפתוח קבצים, לקרוא מיילים, להזין נתונים, לסרוק אתרים, לטפל בהזמנות ולבצע משימות רבות במקום עובד אנושי. בגדול מדובר בסוג של כוח עבודה וירטואלי שזמין 24/7, העובד הווירטואלי מספק תפוקה קבועה במהלך כל שעות היום, הוא אינו מושפע מהסחות דעת, עייפות וגורמים אחרים שיכולים לפגוע בתפוקה האנושית.

רוצים לדעת איך פתרונות אוטומציה יכולים לשפר את הארגון שלכם ?

לשיחת ייעוץ ראשונית

תחומי אוטומציה נפוצים

שירות לקוחות

ניהול פניות לקוח, ממשקי שירות עצמי, עדכון נתונים, ניהול תקשורת אוטמטית ועוד…

סנכרון נתונים

יבוא ויצוא אוטומטי של נתונים, סנכרון נתונים בין מערכות שונות. הזנת נתונים ממגוון מקורות.

איסוף מידע

סריקת אתרים, חיפוש ואיסוף מידע אונליין, יבוא תוכן ונתונים ממקורות שונים.

ניהול וגיבוי נתונים

איסוף, מיון, שמירה וגיבוי של נתונים ומסמכים. הפצת מסמכים ונתונים לגורמים שונים בארגון.

דיווח ובקרה

איסוף וניתוח נתונים ממקורות שונים ויצירת דוחות, בקרת עבודה והתראות על חריגות.

גבייה ותשלום לספקים

יצירת ושליחת חשבוניות, מעקב ובקרת גבייה. איסוף בדיקה ואיבוד חשבוניות.

שיפור איכות ביצוע

%

ביצוע איכותי ומדויק וללא טעויות אנוש

זמינות מירבית

לטיפול בהיקף משימות גדול

ביצוע מהיר יותר פי

מעובד ממוצע ובתפוקה קבוע

חסכון של מעל

%

בעלויות ביצוע העבודה

דוגמאות לעסקים שעושים שימוש מוצלח באוטומציה עסקית

איך זה עובד

תהליך הטמעת אוטמציה בעסק

הרצה ושיפור

הרצה ניסיונית של התהליך תוך ביצוע בקרה, תיקון ושיפור התהליך החדש. עד להשלמת המערך הסופי.

הטמעת השיטות והטכנולוגיות

הטמעת כלים טכנולוגיים לאוטומציה של התהליך והגדרת שיטות עבודה לשיפור יעילות הביצוע.

i

תכנון התהליך

פירוק התהליך לגורמים והכנת מפה ויזואלית. הגדרת מבנה לוגי ותרשים זרימה וקבלת החלטות.

אפיון הצרכים

ניתוח תהליכי עבודה וזיהוי תהליכים המתאימים לאוטומציה או אופטימיזציה.

פתרון מקיף גם לעסקים קטנים ובינוניים

בעסקים קטנים ובינוניים המשאבים האנושים מוגבלים יותר מאשר בחברות ענק כך שנושא יעילות העבודה חשוב ביותר. ללא מערכת יעילה עסקים רבים לא מצליחים להתגבר על התחרות ולנצל את הפוטנציאל המלא של השוק.

חסכון בעלויות העבודה הינו גורם מכריע אשר משפיע באופן ישיר על נתח הרווח של העסק, כך שמערך טכנולוגי יעיל יכול לשפר משמעותי את הרווחיות של העסק. על ידי חסכון זמן יקר שמתבזבז על ביצוע משימות חוזרות, שיכולות להיות מטופלות על ידי מערכת אוטומטית בצורה הרבה יותר מהירה ובעלות מינימלית. בנוסף להגדלת הרווחיות הפתרונות הטכנולוגים יכולים לפנות לבעלי העסקים והעובדים זמן רב שניתן לנצל לקידום ופיתוח עסקי והגדלת מכירות.

 

פתרונות אוטומציה וייעול טכנולוגי לעסקים

הפתרון המתקדם מאפשר לארגונים בכל גודל להפחית עלויות כוח אדם, לקצר את הזמן הנדרש לביצוע המשימות, לבטל את אלמנט טעויות האנוש בתהליך העבודה ולשמור על תפוקה קבועה 24/7. בעזרת פתרונות אוטומציה ניתן לחסוך באלפי שעות אדם ולבצע תהליכים ומשימות בהיקף גדול ללא הצורך בכוח אדם נוסף.

הטכנולוגיה מאפשרת לאמן את הרובוט לבצע פעולות שונות החל ממשימות פשוטות כמו תגובה אוטומטית למייל עד למשימות מורכבות יותר כגון: טיפול בהזמנות, טיפול בחשבוניות, תהליכי גבייה, סנכרון מערכות, העברת נתונים בין מערכות, משימות בק-אופיס ועדכון נתונים, איסוף ועיבוד מידע, יצירת דוחות ועוד…